Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 14.08.2020, 03:04

КЗ "Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1"

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть шкільний сайт
Всього відповідей: 166
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

12:52
Цікава зустріч з викладачами МДПУ

«Людина - вищий продукт земної природи. Але для того, щоб насолоджуватися скарбами природи, людина повинна бути здоровою, сильною і розумною» Павлов І.П.


 

         Головною проблемою для України, яка пов’язана із майбутнім держави, є збереження і зміцнення здоров’я дітей та учнівської молоді, адже їх здоров’я – одне із основних джерел щастя, радості і повноцінного життя батьків, учнів, суспільства в цілому. Переосмислення навчання школярів здоров’ю   та навичкам його формування  висуває необхідні зміни свідомості самого вчителя, його професійної компетентності. Це вимагає від педагога постійного пошуку нової сучасної  інформації про здоров’я людини та її спосіб життя, новітніх інформаційних технологій викладання.  А також відповідального ставлення до власного здоров’я  й способу життя. Вагомим орієнтиром в цьому є пряме співробітництво із фахівцями з даної проблеми. Нашому колективу вчителів та учнів у цьому поталанило – більше 10 років КЗ «Веселівська ЗОШ I-III ступенів №1» плідно співпрацює із науковцями МДПУ ім. Б. Хмельницького. Співробітництво визначається високим рівнем  науковості, системністю  та послідовністю, що сприяє підвищенню професійного рівня вчителів, обізнаності учнів.

         Цього разу зустріч із вченими Вишу, деканом хіміко-біологічного факультету, доктором екологічних наук, професором Мацюрою О.В., завідуючим кафедрою анатомії та фізіології людини і тварин, доктором педагогічних наук, професором Аносовим І.П., старшим викладачем Юсуповою О.В. була присвячена основам репродуктивного здоров’я – найактуальнішою проблемою сучасності.

         Відкриваючи захід, Аносов І.П. звернув увагу майбутніх випускників на необхідності інформаційного забезпечення охорони здоров’я.

         Саме обізнаність про небезпечні та шкідливі звички, інші негативні впливи на здоров’я людини допомагає багатьом правильно орієнтувати свій спосіб життя, бути успішними людьми.

         Сталий розвиток суспільства будь-якої країни значною мірою залежить від демографічних перспектив, які визначаються здатністю населення до простого відтворення чисельності покоління батьків численністю покоління  дітей. Стійка тенденція  скорочення чисельності населення внаслідок  зменшення рівня народжуваності та підвищення  смертності ставить під загрозу  майбутнє країни. В Україні протягом останнього десятиліття відбулося суттєве скорочення середньої тривалості  життя за рахунок погіршення здоров’я, в тому числі й репродуктивного.

         За визначенням  ВООЗ репродуктивне здоров’я – це стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, а не просто відсутність хвороб репродуктивної системи.

         Недостатнє усвідомлення батьками ролі у вихованні дітей, а також перекладання відповідальності на освітні заклади та оточуюче середовище є першопричиною  численних порушень здоров’я майбутнього покоління. Лише 58% батьків обговорюють зі своїми дітьми питання  статевого розвитку, безпечної сексуальної поведінки. Понад 25%  зважають на небажання дітей обговорювати ці теми, 10% вважають, що «це за мене зроблять інші», що посилює безвідповідальне ставлення до виховання власних дітей.

         Виходячи із важливості наявної проблеми, в країні розроблена концепція державної програми  «Репродуктивне здоров’я нації 2006-2015 р.р.». Вчені МДПУ активно впроваджують її в життя.

         Університетом розроблена наукова програма «Ціна твого життя», яка після перемоги в обласному конкурсі,  була представлена професором Аносовим  І.П. 10.10.13 р. в м. Києві на міжнародній конференції по здоровому способу життя.  Цей матеріал зацікавив організаторів конференції, серед яких були представники ООН та Європарламенту. І вони його рекомендували    для поширення в країнах світу.  Приємно, що презентована програма була апробована в нашому навчальному закладі.

         Стати не тільки слухачами, а й активними учасниками, розробниками власних оздоровчих проектів – найкоротший шлях до самопізнання  й розкриття своїх творчих здібностей – зауважив Іван Павлович. Саме з його ініціативи в школі серед 10-11 класів проведений конкурс «Збережи здоров’я». Приємно вразила активність учнів і  креативність презентацій. На запитання, - чи помінялись ваші погляди  на своє відношення до власного здоров’я після підготовки матеріалів конкурсу -  у всіх була одностайна ствердна відповідь.

         Гості залишили свої розробки, інформаційний матеріал, посібники. А основне – спонукали всіх замислитись над своїм здоров’ям, бути не байдужими до свого способу життя.  Приємно, що в результаті довготривалої плідної співпраці створена атмосфера наукового пошуку, бажання своїми розробками допомогти іншим, необхідність самовдосконалення.

         Ми дякуємо керівництву, вченим МДПУ за корисну, цікаву зустріч, високий рівень проведення спільних заходів, які мають загальну благородну мету – виховати здорових, здібних, обдарованих нащадків нашої держави.

             Н. Артім, заступник директора з навчально-виховної роботи
Переглядів: 441 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020