Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 02.04.2020, 07:42

КЗ "Веселівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1"

Меню сайту
Наше опитування
Чому Ви навчаєтесь саме у Веселівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1?
Всього відповідей: 87
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0

14:05
Взаємодія батьків та педагогівВзаємодія батьків та педагогів – необхідна умова виховання нового покоління.

Хто є дитина? Хто вона?

Які на неї маєш впливи?

В життєвім просторі одна

Вона протистоїть.

Хто може їй допомогти?

Хто вкаже їй на вірную дорогу?

Лише разом – і вчителі, й батьки

Зусиллям спільним їй прийдуть на допомогу.

С. Щербина.

 

Сьогодення вплинуло на зміст взаємодії батьків з дітьми. Ринкові відносини, вільний вибір галузі діяльності  сприяють посиленню потреби особистості у додатковій освіті та професійному самовизначенні. Роль сім`ї та готовність батьків до співпраці зі своїми дітьми значно знизилась, що призвело до підвищення впливу на дитину вулиці та інформаційних технологій.

Оскільки сім'я є природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом її матеріальної та емоційної підтримки, засобом збереженню і передання культурних цінностей, то мимоволі випливає її визначне місце у вихованні дітей, важливості взаємодії сім’ї та батьків. Історіялюдського суспільства поклала на батькову голову відповідальність засвоїх дітей, за організацію життя родини, коронувавши їх як найперших і

незамінимих вихователів у житті кожної людини. Батьківська мудрість духовним надбанням дітей, сімейні стосунки побудовані на громадянському обов’язку, відповідальність, мудрій любові й вимогливій мудрості батька й матері, самі стають величезною виховуючого силою. Виховний вплив сім'ї зростає, якщо батьки цікавляться не лише навчанням, а й позанавчальною діяльністю своїх дітей. За таких умов інтереси сім'ї збігаються з інтересами суспільства, формується свідомий громадянин.

Важливою умовою ефективної навчально-виховної роботи є співробітництво школи і сім'ї, яке передбачає належний рівень педагогічної освіти батьків. Виховання дітей в сім'ї не завжди успішне. Негативний вплив на ньогомають об'єктивні (неповна сім'я, погані житлові умови, недостатнєматеріальне забезпечення) та суб'єктивні (слабкість педагогічної позиціїбатьків) чинники.

Єдність сім'ї і школи відіграє важливу роль у вирішенні завдань всебічного розвитку особистості та у вихованні школяра. Значення батьківського авторитету, роль педагогічного колективу та позашкільної системи освіти є найважливішою необхідністю у навчально-виховному процесі сучасної  школи. Щоб змінити на краще стан моральності нашого суспільства, необхідно зважати, що вихованість наших учнів результат кропіткої щоденної роботи, а також тих реальних міжлюдських стосунків, у які включається дитина з перших днів свого життя і активним учасником яких вона залишається усі наступні роки.

З метою освіти батьків з питань виховання підростаючого покоління 02.03.2012 року у Веселівській ЗОШ І – ІІІ ст..№1 були проведені загальношкільні батьківські збори. Директор школи Олешко М.П. ознайомив батьків з підсумками роботи школи за І семестр 2011 -2012 н.р., зупинився  на питаннях організованого закінчення навчального року, перспективах розвитку навчального закладу.  Перед батьками  виступила інспектор дитячої кімнати міліції у справах дітей Мілаєвська З.Л., яка ознайомила присутніх зі статистикою злочинності серед неповнолітніх у Веселівському районі; про відповідальність батьків, які ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання, навчання та утримання дітей; про недопущення жорстокого поводження  та насильства в сім`ї.


Виступ практичного психолога школи Шкель Н.Л. грунтувався на результатах анкетування учнів 6 – 11 класів « Молодь і протиправна поведінка». Батькам були рекомендовані поради щодо контролю за навчанням, відвідуванням школи, поведінкою, проведенням дозвілля та зайнятості дітей, профілактики правопорушень.


З метою формування позитивної мотивації до здорового способу життя на батьківські збори були запрошені лікарі Веселівської ЦРЛ. Особливу шкоду здоров`ю дітей завдають тютюнопаління , вживання алкогольних напоїв, наркотичних речовин, поширення інфекційних хвороб. Ці негативні явища можуть увійти практично у кожен дім, кожну родину. Куріння, алкоголь, наркотичні речовини – це проблема не тільки медична, а й соціальна.  Перед батьками виступив лікар – нарколог Крайник  Ю.В., який розповів батькам про сумні  наслідки впливу алкоголю та тютюну на молодий підростаючий організм, як цьому завадити, як змінити негативні форми у поведінці дітей та молоді на позитивні. У рамках проведення місячника боротьби з туберкульозом перед присутніми виступила лікар – фтизіатр  Сенюкова І.В., яка розповіла про ситуацію у Веселівському районі щодо захворюваності на туберкульоз, ознайомила з профілактичними заходами та симптомами цієї недуги, про вплив на імунну систему дітей тютюнового диму та алкоголю.


Добре виховати своїх дітей – не тільки найголовніший моральний, а й конституційний обов’язок кожного батька і кожної матері. За виховання своїх синів і дочок вони відповідають перед суспільством. Суть цього прекрасно  передав А.С. Макаренко, який писав: "Виховання дітей – найважливіша галузь нашого життя. Наші діти – це майбутні громадяни нашої країни і громадяни світу. Вони творитимуть історію. Наші діти це майбутні батьки і матері, вони теж будуть вихователями своїх дітей. Наші діти повинні вирости прекрасними громадянами, хорошими батьками і матерями. Але це – не все: наші діти – це наша старість. Правильнее виховання – це наша щаслива старість, погане виховання – це наше майбутнє горе, це – наші сльози, це – наша провина перед іншими людьми, перед усією країною”.

                                                    Пасічняк О.В. 

                                                    заступник директора

                                                    з виховної роботи

                                                Веселівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1  

 

Переглядів: 1911 | Додав: artim-anton | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2020